Wieża Ratuszowa w Krakowie

Wieża Ratuszowa w Krakowie

Choć turyści chętnie spędzają czas na krakowskim rynku, pewien zabytek często pozostaje przez nich niemalże niezauważony. A szkoda, bo Wieża Ratuszowa to nie tylko ciekawy przykład dawnej architektury, ale i jeden z ciekawszych zabytków, jakimi może się pochwalić Kraków.

Co warto wiedzieć na temat tej budowli? Dlaczego Wieża Ratuszowa może się stać dla każdego z nas ciekawym punktem w programie wycieczki po Grodzie Kraka?

Wieża Ratuszowa to jedna z ciekawszych budowli, z jakimi można się spotkać na Rynku Głównym w Krakowie. Sąsiaduje ona ze słynnymi Sukiennicami oraz szeregiem pięknych kamienic i miejskich rezydencji.

Wieża ta ma ogromną wartość m. in. z tego względu, iż jest ona jedyną pamiątką po krakowskim ratuszu – budowli, która w 1820 roku została rozebrana na polecenie ówczesnych władz miasta.

Wieża Ratuszowa jest częścią Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, zatem turyści mogą bez przeszkód poznawać jej wnętrze.

Dlaczego warto zwiedzić krakowską Wieżę Ratuszową?

Wieża Ratuszowa w Krakowie jest nie tylko ciekawą pamiątką z dawnych czasów, ale i wspaniałym punktem widokowym, z którego można podziwiać okolice Rynku Głównego. Kraków z takiej perspektywy prezentuje się wspaniale, zatem warto zapoznać się z jego panoramą.

Miłośników sztuki i kultury mogą z kolei zainteresować piwnice tej wieży. Dlaczego? Bo to właśnie tam swą siedzibę ma Scena pod Ratuszem Teatru Ludowego. To kolejna krakowska atrakcja, której z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi.

Wycieczki po tak pięknym mieście, jakim jest Kraków, to wyjątkowa szansa na spotkanie z historią i wspaniałymi zabytkami. Takim obiektom, jak Wieża Ratuszowa, z pewnością warto poświęcić nieco więcej czasu. To przecież miejsca związane z historią miasta oraz pamiątki, które do dziś przypominają nam o dawnych mieszkańcach Krakowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *