Sukiennice na rynku w Krakowie

Sukiennice w Krakowie

Dla wielu osób Sukiennice to przede wszystkim cenny zabytek dawnej architektury i jedna z najwspanialszych budowli, jakimi może się pochwalić Kraków. Wycieczki chętnie odwiedzają to miejsce – nie bez powodu.

Sukiennice do ważny punkt dla miłośników zakupów i łowców oryginalnych pamiątek, to również wspaniałe dzieło sztuki, które zachwyca pięknym wystrojem, ciekawymi attykami oraz maszkaronami. Sukiennice są jednocześnie jednym z najważniejszych miejsc, jakimi Kraków przyciąga miłośników sztuki.

Galeria Sztuki Polskiej w krakowskich Sukiennicach

W górnej hali czeka na turystów wyjątkowa ekspozycja. To galeria, której w czasie wycieczki po terenie małopolskiej stolicy nie można pominąć. Kto odwiedzi Galerię Sztuki Polskiej XIX wieku Muzeum Narodowego, ten z pewnością nie będzie żałować.

Co można tu zobaczyć? Przede wszystkim wyjątkową kolekcję prac Jana Matejki, Henryka Siemiradzkiego oraz Władysława Podkowińskiego. Są to wyjątkowe dzieła sztuki, które z pewnością warto zobaczyć w oryginalne na własne oczy.

Dzięki galerii, która mieści się w Sukiennicach, Kraków jest ważnym kierunkiem wycieczki dla miłośników polskiego malarstwa. Kto znajdzie tu tanie noclegi, ten będzie mógł nie tylko dokładniej zapoznać się z ta ekspozycją, ale i znaleźć czas na wizytę w innych galeriach. Kraków ma się pod tym względem czym pochwalić, a zwiedzanie muzealnych wystaw i galerii każdemu turyście dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *