Ogrody Krakowa – Planty

Planty krakowskie

Krakowskie ogrody mogą oczarować każdego, a braku oryginalności zarzucić im nie można. Tereny zielone, którymi może się pochwalić stolica Małopolski, bez wątpienia zasługują na uwagę.

W gronie tych ogrodów, które zasługują na szczególne wyróżnienie, znalazły się Planty. Są one ważnym punktem w programie każdej wycieczki na teren Starego Miasta, a wypoczynek na ich terenie to wielka gratka dla każdego.

Kto choć raz w życiu odwiedził Kraków, ten najlepiej wie, jak ważnym miejscem są dla mieszkańców tego miasta Planty. Tu Kraków zachwyca piękną zielenią, zadbanymi alejkami oraz ciekawymi pomnikami, które przypominają o najważniejszych przedstawicielach świata nauki, kultury oraz polityki – w efekcie wycieczki po Plantach to nie tylko przyjemność, ale i wyjątkowa lekcja historii sztuki.

Ten niezwykły pas zieleni otacza krakowską starówkę i jest chyba najsłynniejszym parkiem miejskim w Polsce. Aż trudno uwierzyć, że Planty powstały nieco przez przypadek, w miejscu, w którym wcześniej znajdowały się miejskie mury.

Wyburzane w XIX wieku baszty oraz zasypywane fosy są dziś miejscem wypoczynku i rekreacji dla turystów odwiedzających Kraków oraz dla mieszkańców miasta. Fontanny i pomniki nadają temu miejscu wiele uroku, a bliskość wspaniałych zabytków jest dodatkowym walorem tego niezwykłego ogrodu publicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *