Ogrody Krakowa – Ogród Krzyżanowskiego

Są takie miejsca, którymi Kraków może zaskoczyć nawet tych, którzy goszczą w małopolskiej stolicy dość często. Większość z nas w czasie wycieczki po tym mieście nie zwraca przecież zbyt wielkiej uwagi na tutejsze ogrody. A jest ich sporo.

W gronie tych, którym warto poświęcić trochę czasu, znajduje się ogród Krzyżanowskiego. Ogród ten może się pochwalić i ciekawą historią, i atrakcyjnym otoczeniem. Co można tutaj zobaczyć? Co warto wiedzieć na temat tego niezwykłego miejsca?

Pałac Pusłowskich

Kraków to miasto żaków, o czym nie można zapomnieć nawet w trakcie zwiedzania jego najciekawszych ogrodów. Kto odwiedzi ogród Krzyżanowskiego, ten będzie mógł zobaczyć neorenesansowy pałac Pusłowskich, będący obecnie siedzibą Instytutu Muzykologii UJ.

Jest to ciekawa rezydencja z lat 80-tych XIX stulecia, której bez wątpienia warto się dokładniej przyjrzeć. Warto też wejść na teren ogrodu, który rozciąga się przy tej budowli. Choć jest to zaledwie skromna pamiątka po pierwotnym ogrodzie Krzyżanowskiego, i tak miejsce to ma wielu sympatyków.

To jedno z tych miejsc, w których Kraków może nas oczarować nie tylko pięknymi budowlami, ale też zielenią, ciszą oraz sielską atmosferą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *