Las Wolski w Krakowie

Las Wolski to zielone płuca Krakowa oraz atrakcyjny cel wycieczki dla każdego, kto chce aktywnie spędzić czas na łonie natury. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce? Jakimi atrakcjami może nas tu zaskoczyć Kraków?

Las Wolski, porastający masyw Sowińca, stanowi część Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego. Jego wielkim walorem jest malownicze otoczenie, m.in. bliskość doliny Wisły oraz krakowskiej starówki, dzięki czemu spacery po jego terenie można połączyć ze zwiedzaniem takich atrakcji, jak Stare Miasto czy opactwo w pobliskim Tyńcu. Sam Las Wolski jest miejscem, na terenie którego można w ciekawy sposób spędzić cały dzień. Na co koniecznie trzeba tu zwrócić uwagę?

Jednym z najbardziej charakterystycznych punktów na mapie Lasu Wolskiego jest klasztor Kamedułów na Bielanach. To miejsce kusi tajemniczą atmosferą oraz swą historią, a sam klasztor znany jest z surowej dyscypliny. Kameduli prowadzą tu pustelniczy żywot, a możliwości zwiedzania kościoła Wniebowzięcia NMP są mocno ograniczone (szczególnie dla kobiet). Warto jednak pospacerować wokół klasztornych murów i poczuć magię tego niezwykłego miejsca.

Atrakcje w okolicy Lasu Wolskiego

Zwiedzanie Lasu Wolskiego nie może się obejść bez wizyty w krakowskim ZOO oraz odwiedzenia kopca Piłsudskiego. Dla tych, którzy chcą się nacieszyć przyrodniczymi skarbami, nie lada gratką stanie się spacer po terenie rezerwatu „Panieńskie Skały”. Warto też zwrócić uwagę na obiekty przypominające o Twierdzy Kraków, której tak wiele uwagi poświęcają miłośnicy historii i fortyfikacji.

Las Wolski to piękny drzewostan, gęsta sieć ścieżek spacerowych oraz obiektów, którym warto poświęcić nieco więcej uwagi. To historyczne pamiątki, wspaniałe widoki oraz rezerwat przyrody, którego pokonanie na każdym z nas zrobi ogromne wrażenie. Wszystkie te atrakcje sprawiają, że spacery po tej części Krakowa mogą się stać przygodą, która na długo zapisze się w pamięci każdego z nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *