Kraków z dużą ilością powierzchni magazynowych do wynajęcia i kupienia

W związku z tym, że Kraków jest jednym z głównych miast, w których swoje siedziby mają największe światowe koncerny, w ostatnich kilku latach stolica Małopolski wysunęła się na prowadzenie, jeżeli chodzi o dostępność oraz ilość powierzchni magazynowych do wynajęcia i kupienia. Kraków stanowi centralne miejsce świadczenia usług magazynowych, jak i działa tu bardzo dużo fabryk potrzebujących miejsc do magazynowania.

Na terenie Krakowa znajduje się wiele hal i magazynów do wynajęcia. W Krakowie funkcjonuje również Krakowski Park Technologiczny, a bliskość autostrady A4 jest dodatkowym atutem. Granice Polski są więc dla ciężarówek osiągalne i można bardzo szybko przedostać się z towarem do sąsiadujących krajów.

W okolicach Krakowa rozwijają się różne gałęzie przemysłu, a przede wszystkim farmaceutyczny, tytoniowy, produkcja materiałów budowlanych, przetwórstwo spożywcze, produkcja zaawansowanych technologii. Bardzo dobrze działa również sektor usług, dlatego uzasadnione jest występowanie tu dużej ilości hal magazynowych i działek inwestycyjnych. Wiele dużych korporacji może prowadzić swoją działalność bez żadnych ograniczeń na terenie Krakowa. Do największych firm funkcjonujących w regionie można zaliczyć: ArcelorMittal, Valeo, CEZ, Pliva Kraków czy Philip Morris.

Zalety powierzchni magazynowych w Krakowie

Powierzchnie magazynowe w Krakowie – http://www.bik.com.pl/1,Obiekty-magazynowe/t5,Centrum-Logistyczne-Krakow-II składają się z wielu budynków umożliwiających składowanie bardzo dużej ilości towarów. Powierzchnie użytkowe są zadbane, przystosowane do nowoczesnych potrzeb biznesu. Co ważne, funkcjonowanie w nich wysokiej jakości firm jest jak najbardziej możliwe. Nieruchomości magazynowe są lokalizowane w bardzo dobrych miejscach, ułatwiających transport. Najczęściej znajdują się w południowo-wschodniej części Krakowa, w centrum przemysłowo-logistycznym miasta. Obiekty znajdują się w niedalekiej odległości od autostrady A4 i Międzynarodowego Portu Lotniczego „Balice”. Są to doskonałe warunki do prowadzenia działalności dystrybucyjnej, a dostępność profesjonalnej kadry pracowniczej nie jest tutaj żadnym problemem.

W halach magazynowych dostępne są miejsca parkingowe zarówno dla samochodów osobowych, jak i ciężarowych. Wiele obiektów dysponuje również placem manewrowym, na którym ciężarówki mogą się ustawiać i manewrować tak, aby łatwiej im było załadować towar przeznaczony do transportu, jak i go rozładować. Zagospodarowanie otoczenia obiektów jest nowoczesne, a co najważniejsze stwarza bardzo dobre warunki do wypełniania obowiązków zawodowych. Istnieje możliwość dostosowania powierzchni do potrzeb najemców. W grę wchodzi przebudowa, jak i wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych ułatwiających składowanie. Wysoki standard wykończenia zapewnia prowadzenie profesjonalnej działalności oraz bezpieczne składowanie towarów. Magazyny Kraków przystosowane są do wprowadzenia regałów wysokiego składowania, w tym regałów paletowych.

Kompleksy magazynowe, jakie można znaleźć na terenie Krakowa mają zróżnicowaną powierzchnię. Dostępne są zarówno obiekty małe, jak i ogromne, idealne dla największych fabryk.

Krakowski rynek magazynowy na tle innych działających w Polsce

Choć krakowski rynek magazynowy nie należy do największych w Polsce jest bardzo istotny pod względem logistycznym. W ostatnich kilku latach zauważono duże ożywienie deweloperów, którzy stawiają na budowę magazynów w Małopolsce, a w szczególności w okolicach Krakowa. Wynika to z atrakcyjnej lokalizacji miasta, a także ogromnego potencjału biznesowego. Kraków jest obecnie bardzo częstym wyborem zagranicznych inwestorów, którzy chcą otwierać tu filie swoich firm i prowadzić biznes. W sektorze magazynowania w 2020 roku Kraków wysuwa się zdecydowanie na prowadzenie. Inwestorzy interesują się województwem małopolskim ze względu na rozbudowaną ofertę ofert magazynowych. Zwłaszcza interesujące są dla nich magazyny znajdujące się nieopodal węzłów komunikacyjnych autostrady A4. Umiarkowany popyt wynika również z nowoczesności obiektów magazynowych, jakie oferuje Kraków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *