Kraków i jego turystyczny potencjał

Popularność Krakowa nie powinna nikogo dziwić. Od lat zaglądają tu turyści z całego świata, jest to jednocześnie jeden z najbardziej atrakcyjnych kierunków wypraw dla polskich turystów. Kraków fascynuje, a zabytków i pięknych zakątków jest tu wiele. Kto w porę znajdzie tanie noclegi w tym mieście, ten będzie mógł spędzić tu wiele wspaniałych dni. Co w tym czasie warto zobaczyć?

W Krakowie – mieście, które przyciąga wspaniałym położeniem i ciekawą historią, unikalne atrakcje turystyczne czekają na turystów na każdym kroku. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę?

Bez wątpienia jednym z najważniejszych punktów, które turyści podziwiają w trakcie wycieczki po tym mieście, jest Zamek Królewski na Wawelu. Piękna renesansowa rezydencja zachwyca, a znajdująca się tu katedra jest jednym z najważniejszych zabytków sakralnych na ziemiach polskich.

Kusi też Stare Miasto z Rynkiem Głównym i Kościołem Mariackim, zachwycają pozostałości dawnych fortyfikacji miejskich. Kuszą Planty i wspaniałe kamienice, kuszą okazałe rezydencje i pałace, w których przed wiekami mieszkali najmożniejsi mieszczanie krakowscy. Zachwyca dawna dzielnica żydowska, czyli Kazimierz, znany z pięknych bożnic oraz nekropolii żydowskich.

Zadziwia Pogórze, które jest idealnym celem wycieczki dla osób interesujących się historią II wojny światowej. Bielany z Lasem Wolskim, Przegorzały, wędrówki Szlakiem Twierdzy Kraków – oto kolejne propozycje dla tych turystów, którzy w Krakowie mają zamiar spędzić więcej czasu. Z tych atrakcji może skorzystać każdy z nas, jeśli tylko w porę zarezerwuje dla siebie tanie noclegi w centrum miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *