Dom Jana Matejki w Krakowie

Jeden z najważniejszych polskich artystów do dziś zachwyca. Jego miłośnicy chętnie odwiedzają Kraków, w którym można lepiej poznać i dzieje mistrza, i jego dzieła. Kraków to ważny punkt w programie tej wycieczki, której celem jest podążanie śladami Matejki.

Dlaczego miłośnicy jego twórczości nie mogą pominąć dawnej stolicy Polski? Bo właśnie tu znajduje się obiekty wyjątkowy. To Dom Matejki, który znajduje się przy doskonale znanej turystom ulicy Floriańskiej.

To ważne miejsce, które dla turystów oraz miłośników polskiego malarstwa ma ogromne znaczenie. To właśnie w tym domu, przy ulicy Floriańskiej 41 przyszedł w 1838 roku na świat Jan Matejko.

Mistrz wrócił tu w latach 70. XIX wieku, w tym czasie też wprowadził sporo zmian w swej kamienicy. Zmieniona została m. in. jej fasada, która obecnie zachwyca swą neobarokową formą.

W domu tym czeka dziś na turystów i miłośników sztuki nie lada atrakcja. To muzeum, które w tak ważnym miejscu ma ogromne znaczenie. Dla koneserów sztuki oraz dla tych, którzy chcą możliwie jak najlepiej wykorzystać czas spędzany w Krakowie, jest to bez wątpienia atrakcyjny punkt w programie wycieczki. Tu można zapoznać się z historią oraz z twórczością człowieka, z którego twórczością Kraków kojarzony jest na całym świecie.

Dla Polaków jego twórczość jest wyjątkowo ważna, zatem z krakowską placówką urządzoną w rodzinnym domu mistrza z pewnością warto się zapoznać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *